Ocena kvaliteta zivota u opstinama Atine (Atikkis)

Napravili smo za vas kao pontecijalnog kupca nekretnine u oblastima atinske kotline tabelu koja moze biti po nasem misljenju korisna.Uradili smo ocenu kvaliteta zivota u opstinama Atine.
Minimalnu cenu kvadrata smo dobili iz uzorka iz najmanje kvadrature od 50m2 i spratnosti minimalno od prvog sprata.
Ocena saobracajnog prevoza je da sve preko 6 znaci da postoji u toj oblasti metro.
Osnova za godisnji porez na nekretninu je u zavisnosti od   reprezentativnosti opstine koju smo mi izrazili ocenama od 1 do 10.U odredjivanju poreza ulogu igraju i drugi parametri kao bracno stanje,broj dece,godisnji prihodi itd.Na primer 50m2/N.Kosmos/prizemlje/1965g/godisnji porez je 100 eura,Kolonaki/100m2/3 sprat/1970g/2000 eura,P.Faliro/115m2/4 sprat/1980g/850 eura,Ano Glifada/85m2/1985g/1 sprat/450 eura.

Za one koji zele da kupe nekretninu u Atini dodajemo sledece informacije korak po korak.Prvi korak je otvaranje poreznog broja (pod naslovom stanovnik u inostranstvu),zatim otvaranje racuna u banci (tu postoje neke teskoce zbog “Kapital Kontrola”koji vlada u Grckoj),sledeci korak je pronalazak notara i advokata od poverenja.

Notar u nacelu uzima za stan do 50000 eura , 750 eura za uslugu,a za stan npr. od 200,000 eura usluga notara je 2,500 eura.Porez za stanovnike izvan EU je 3,09%,zatim sledi usluga katastra 360 eura(za stan u vrednosti od 50000 eura) knjizenje u arhivu (Ypothikofilakio)   kosta 1330,00 za stan od 200,000 eura.Usluga agencije za nalazak nekretnine je 2%.

 

Ocena atinskih opstina (Atikkis)

OPSTINE
Centar*N.KosmosN.SmirniVulaGlifadaPsihikoP.FaliroVuljahmeni
Provod83627251
Arhitektura42674968
Sigurnost54677767
Cistoca32785959
Stopa Poreza62476959
Saob.Prevoz88646362
Zelenilo12563958
Blizina Mora234101011010
Vazduh14575868
Min. Cena m21.034 €413 €500 €1.058 €1.250 €1.000 € 625 €1.475 €
Parking15362847
Super Market27523161
Zivotni Troskovi63577737

* Centar (Akropolis,Plaka,Sintagma,Kolonaki)